Paletové vozíky

Konstrukce a použití paletových vozíků Semat HB

Nízkozdvižné paletové vozíky umožňují jednoduchou a rychlou manipulaci ve skladech, kontejnerech, vagónech, nákladních automobilech, atd. Vozíky jsou určeny pro vodorovnou přepravu těžkých nákladů a břemen, uložených nejlépe na paletách či v přepravních bednách při rovnoměrně rozloženým zatížením lyžin. Konstrukčně jsou řešeny pro pojezd po zpevněných a rovných plochách. 

Paletové vozíky jsou standardně vybaveny dvojitým řídícím kolem a jedním, nebo dvěmi tandemovými výkyvnými pojezdovými koly ve vidlicích vozíku. Pro jednoduché zajíždění a vyjíždění z palet jsou dále vybaveny náběhovými kladkami umístěnými před a za pojezdovými koly. 

Manipulační technika Semat HB nabízí mimo standardní délky lyžin 1150 mm i variantu délky, šířky nebo speciálního provedení dle potřeb zákazníka.

Paletové vozíky

Paletové vozíky slouží k jednoduché, rychlé a pohodlné manipulaci se zbožím a materiálem ve skladech, výrobních halách, nákladních autech, přepravních kontejnerech nebo vagónech. Nabízíme paletové vozíky určené do vlhkého či zdravotně nezávadného prostředí, jako je chemický, potravinářský nebo farmaceutický průmysl. Vozíky jsou vyrobeny z nerezové oceli, která lépe odolává agresivnímu prostředí a zároveň splňuje přísné hygienické podmínky.

Paletový vozík

Vybrat si můžete i ze široké nabídky standardního provedení. Ten nejjednodušší ruční paletový vozík může nastavit polohu pro zdvih, pojezd a pro spuštění lyžin. Pokud má vozík i rychlozdvih, znamená to možnost rychle vyjet do výšky s nezatíženými nosnými vidlicemi. Pro přepravu zboží a materiálu na atypických paletách slouží snížený paletový vozík, který je schopen zajet nosnými vidlicemi i pod nízkou paletu. Paletový vozík se zvýšeným zdvihem má zabudované tzv. nůžky, jako podpěry. S takto vybaveným ručním vozíkem zvednete náklad až do výšky 800 mm. Tento vozík může nahradit dražší manipulační techniku s motorovým pohonem.

Paletové vozíky s elektrickým pohonem dodáváme s parametry podle přání zákazníka.